Vitajte na stránke našej materskej školy

Od roku 2010 materská škola sídli v budove základnej školy vo Švábovciach, čím sa výrazne zlepšila spolupráca materskej školy so základnou školou – spoločné akcie a aktivity. Zriaďovateľom je obec Švábovce.
Materská škola je dvojtriedna a vybavená novým zariadením. Triedu „Včielka“ navštevujú 3 až 4 – ročné deti a triedu „Mravček“ 5 až 6 – ročné deti. Pôsobia v nej 4 kvalifikovaní pedagogickí zamestnanci.
Edukačný proces je spestrený aktivitami, pri ktorých sú využité moderné informačné technológie. V rámci projektu „Vzdelávanie pedagogických zamestnancov materských škôl ako súčasť reformy v zdelávania“ bola materskej škole dodaná didaktická a výpočtová technika, ktorá sa podieľa na zvýšení kvality a efektivity materskej školy, edukačného procesu, riadiacej a pedagogickej činnosti, napr. PC, multifunkčné zariadenie, digitálny fotoaparát, televízor, robotická programovateľná hračka Bee-Bot v tvare včely, edukačné softvéry, tablet. S touto technikou deti priamo manipulujú a pracujú, výchovno – vzdelávacia činnosť je prostredníctvom nej pútavá a zaujímavá. Deti si môžu rozvíjať svoju digitálnu gramotnosť, logické myslenie, priestorovú orientáciu, motoriku, koncentrujú svoju pozornosť, podporuje sa ich kreativita, sebarealizácia, vzájomná spolupráca.